English
اطلاعات تماس
 
تلفن: 26913084 - 26913073
نمابر: 26758617
آدرس دبیرخانه: تهران، پاسداران، میدان هروی، خیابان وفامنش، بالاتر از دادگاه های تجدید نظر استان تهران، بن بست آبنوس، پلاک 29، طبقه سوم، واحد 6
پست الکترونیکی: iranjurisunion90@gmail.com
کد پستی:
مشاهده خبر
تحقق توسعه به همفکری همدلانه جامعه نیاز دارد

دکتر محمود عباسی -رییس اتحادیه انجمن‌های علمي گروه حقوق ایران و معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری با بیان اینکه توسعه پایدار و حفظ محیط زیست از مفاهیم اساسی حقوق شهروندی هستند گفت: تحقق این مفاهیم و به خصوص حق شهروندی و توسعه به همفکری همدلانه آحاد جامعه نیاز دارد.

 

به گزارش ایرنا، محمود عباسی شامگاه چهارشنبه در نشست هم اندیشی حقوق شهروندی با شهردار و اعضای شورای شهر ایلام اظهار کرد : شکل دادن تحول اساسی برای ایجاد آینده بهتر همه مردم به نگاه همدلانه و مشارکت جمعی نیاز دارد .
وی حق شهروندی را سنگ بنای توسعه ذکر کرد و افزود: به طور قطع اهداف توسعه گرایانه فقط در صورتی حصول می شوندکه تک تک افراد جامعه خود را جزیی از یک خانواده بزرگ بدانند .
معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری با بیان اینکه اصول حقوق شهروندی همان حقوق بشر در چارچوب جغرافیایی جمهوری اسلامی است، گفت: دولت به این موضوع توجه ویژه داشته و ساز و کارهای آنرا فراهم کرده است .
عباسی تاکید کرد: دولت دوازدهم اعتقاد راسخ دارد که هم باید مردم با اصول حقوق شهروندی آشنا شوند و هم مسئولان موظفند برای تحقق آن گام بردارند .
وی شوراهای اسلامی شهر و روستا را از مصادیق حقوق شهروندی ذکر کرد و افزود: شوراها تا کنون به جایگاه واقعی خود دست پیدا نکرده و برای ارتقا جایگاه آنها باید گام های بلندی برداشته شود .
وی یادآور شد: آموزش و ترویج حقوق شهروندی یک جریان دوسویه بین مردم و مسئولان است و در این زمینه شوراها به عنوان موسسات عمومی جایگاه ممتازی دارند .
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام نیز در این نشست گفت: حقوق شهروندی یکی از مولفه های اساسی مدیریت شهری در کنار فعالیت های عمرانی است .
احمد کرمی افزود: عدم توجه به حقوق شهروندی باعث می شود به اهداف مورد نظر خود در زمینه زندگی شهری نرسیم و در این زمینه لازم است مسائل اجتماعی مد نظر قرار گیرد .
وی تاکید کرد: موفقیت در جلب مشارکت شهروندان در مباحث حوزه مدیریت شهری در راستای تحقق سرانه های مختلف ضروری است .
به گزارش ایرنا، در این نشست شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر ایلام به بیان دیدگاه ها، فعالیت ها و مشکلات مربوط به تکمیل زیرساخت های لازم برای تحقق حقوق شهروندی در شهر ایلام پرداختند .

 

روابط عمومی اتحادیه انجمن‌های علمي گروه حقوق ایران

 
تاریخ انتشار: 1397/04/26 - 9:20
شناسنامه انجمن

اتحاديه انجمن هاي علمي گروه حقوق ايران

The Union of Scientific Associations of Iran Law Group

 
طراحی و اجرا : شرکت آداک