English
اطلاعات تماس
 
تلفن: 26913084 - 26913073
نمابر: 26758617
آدرس دبیرخانه: تهران، پاسداران، میدان هروی، خیابان وفامنش، بالاتر از دادگاه های تجدید نظر استان تهران، بن بست آبنوس، پلاک 29، طبقه سوم، واحد 6
پست الکترونیکی: iranjurisunion90@gmail.com
کد پستی:
مشاهده خبر
افتتاح کلینیک مرکزی حقوق کودک و ۴۷ میز حمایت از حقوق کودک در تبریز

کلینیک مرکزی حقوق کودک و ۴۷ میز حمایت از حقوق کودک در تبریز با حضور رییس اتحادیه انجمن‌های علمي گروه حقوق ایران و دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، با حضور محمود عباسی، دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک و معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری و هیآت همراه، کلینیک مرکزی حقوق کودک و ۴۷ میز حمایت از حقوق کودک در فرهنگسراها، مراکز فرهنگی و خانه‌های سلامت شهرداری تبریز به صورت تله کنفرانس افتتاح شد.
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک هنگام افتتاح این کلینیک که در مجتمع فرهنگی الغدیر شهرداری تبریز صورت گرفت در گفتگو با صدا و سیمای مرکز استان آذربایجان‌شرقی گفت: ما با احصای چالش‌های حوزه حقوق کودک در استان آذربایجان شرقی به این نتیجه رسیدیم که بهترین راهکار برای مدیریت آسیب‌هایی که کودکان را تهدید می‌کند ایجاد کلینیک‌های حقوق کودک در سرای محلات می باشد. این کلینیک‌ها با رویکردی علمی و با نگاهی دقیق و عمیق به چالش‌ها و مخاطراتی که کودکان را تهدید می‌کند وظیفه دارند مدیریت آموزش و فرهنگ‌سازی و مشاوره و معاضدت حقوقی کودکان و خانواده‌ها را بر عهده گیرند.
وی تأکید کرد: معاونت فرهنگی شهرداری تبریز برنامه‌ها و اقدامات ارزشمندی در حمایت از کودکان انجام داده اند لیکن از آن جهت که استان آذربایجان شرقی در برخی شاخص‌های حوزه آسیب‌ها مانند اعتیاد و کودکان خیابان دارای جایگاه مطلوبی است لیکن در برخی حوزه‌ها نظیر انسداد تحصیلی، کار اجباری کودکان و ازدواج‌های زودهنگام با چالش‌های جدی مواجه است که باید برای مدیریت آن فکری کرد و چاره ای اندیشید. این کلینیک¬ها می¬تواند نقش اساسی در فائق آمدن بر مشکلات ایفا کند.
معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری افزود: به همین دلیل ما روز گذشته سومین کنفرانس تخصصی حقوق کودک را با حضور استاندار محترم، مقامات قضایی نماینده امام جمعه محترم، مدیران اجرایی، فرمانداران، شهرداران استان، تشکل های مردم نهاد و فعالان عرصه کودک در تالار همایش های استانداری برگزار کردیم و مهمترین چالش¬های حوزه کودک را به بحث گذاشتیم . همچنین در جلسه ای که امروز با شهردار محترم و رئیس محترم شورای شهر و برخی مسئولان شهرداری داشتیم موضوع حمایت از حقوق کودکان در دستور کار بود و مقرر گردید که از همه ظرفیت ها برای ارتقای حقوق کودک بهره گیریم و در سال جاری که بنابر مصوبه شورای هماهنگی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک سال تحول در حوزه حقوق کودک می باشد باید گام‌های بلندی در جهت حمایت و ارتقای حقوق کودک برداشته شود. البته انتظار ما از استان های برخوردار بیش از اینهاست. بدون تردید باید گام های بلندی در مدیریت آسیب های حوزه کودکان و حمایت از آنان برداشته شود.
در این مراسم که حجت الاسلام و المسلمین سعید رهایی، استاد حوزه و دانشگاه و نماینده حوزه علمیه قم در شورای هماهنگی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک، مقدادی، استاد دانشگاه مفید، عرفانی مقدم، مدیرکل دبیرخانه مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک، صفری، معاون مدیرکل دبیرخانه مرجع، قاسمی، مشاور معاونت حقوق بشر، حجت الاسلام و المسلمین حمیدی، معاون فرهنگی شهرداری تبریز و جمعی از مقامات استان حضور داشتند کلینیک مرکزی حقوق کودک و ۴۷ میز حمایت از حقوق کودک افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

 

روابط عمومی اتحادیه انجمن‌های علمي گروه حقوق ایران

تاریخ انتشار: 1398/04/09 - 19:10
شناسنامه انجمن

اتحاديه انجمن هاي علمي گروه حقوق ايران

The Union of Scientific Associations of Iran Law Group

 
طراحی و اجرا : شرکت آداک