English
اطلاعات تماس
 
تلفن: 26913084 - 26913073
نمابر: 26758617
آدرس دبیرخانه: تهران، پاسداران، میدان هروی، خیابان وفامنش، بالاتر از دادگاه های تجدید نظر استان تهران، بن بست آبنوس، پلاک 29، طبقه سوم، واحد 6
پست الکترونیکی: iranjurisunion90@gmail.com
کد پستی:
مشاهده خبر
با برنامه های دیروز نمی توان کودک امروز را برای فردا تربیت کرد

رییس اتحادیه انجمن‌های علمي گروه حقوق ایران و دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در نشست تخصصی کودکان ایران؛ وضع موجود و سیاست های دوستدار کودک گفت: با برنامه های دیروز نمی توان کودک امروز را برای فردا تربیت کرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، محمود عباسی، معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری و دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در دومین نشست تخصصی کودکان ایران؛ وضع موجود و سیاست های دوستدار کودک که به موضوع آموزش، تربیت و آینده اختصاص داشت با اشاره به احصای چالش های استانی حقوق کودک، بازماندگی از تحصیل را چالش بزرگ همه استان ها برشمرد و تأکید کرد:  در برخی استان های محروم نظیر سیستان و بلوچستان وضع آموزش و فقر بسیار اسف بار است و حتی در برخی از استان های تقریباً برخوردار نظیر گلستان نیز با چالش جدی بازماندگی از تحصیل مواجهیم.
وی افزود: مدیریت آسیب های اجتماعی که کودکان را تهدید می کند یکی از برنامه های اساسی ما در مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک است و انسداد مبادی تحصیلی در صدر این برنامه ها قرار دارد.
عباسی حمایت همه جانبه دولت در این زمینه ها را لازم اما کافی ندانست و تأکید کرد: خیّرین و سازمان های مردم نهاد در این زمینه باید به یاری دولت بشتابند.
این استاد دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود بر هماهنگی بین دستگاهها و نظارت بر فعالیت ها آنها و پایش حقوق کودک در سطح ملی اشاره کرد و گفت: به زودی گزارش شش ماهه نخست پایش حقوق کودک در شورای هماهنگی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک طرح و در صورت تصویب به اطلاع مسئولان و مردم خواهد رسید.
وی افزود: متأسفانه برنامه منسجم و سیاست روشنی در امر آموزش در مهدکودک ها و حتی در مدارس وجود ندارد و نظام تحول آموزش و پرورش نیز چشم انداز روشنی فراروی جامعه قرار نداده است. در امر آموزش آن هم در سطح ابتدایی و متوسطه برای کودکان باید هدفمند حرکت کرد. تولیت آموزش و پرورش برای کودکان و نوجوانان با وزارت آموزش و پرورش است، اما به نظر می رسد قدرت مافیای کمک آموزشی در کشور برنامه های آموزش و پرورش و مدارس را تحت الشعاع خود قرار داده است.

 

روابط عمومی اتحادیه انجمن‌های علمي گروه حقوق ایران

تاریخ انتشار: 1398/09/18 - 18:24
شناسنامه انجمن

اتحاديه انجمن هاي علمي گروه حقوق ايران

The Union of Scientific Associations of Iran Law Group

 
طراحی و اجرا : شرکت آداک