English
اطلاعات تماس
 
تلفن: 26913084 - 26913073
نمابر: 26758617
آدرس دبیرخانه: تهران، پاسداران، میدان هروی، خیابان وفامنش، بالاتر از دادگاه های تجدید نظر استان تهران، بن بست آبنوس، پلاک 29، طبقه سوم، واحد 6
پست الکترونیکی: iranjurisunion90@gmail.com
کد پستی:
مشاهده خبر
آیین‌نامه ملی حمایت از شرکت‌های دانش بنیان تدوین می‌شود

تهران-ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی از تدوین آیین‌نامه ملی حمایت از شرکت‌های دانش بنیان خبر داد و گفت: این آیین‌نامه به هیات وزیران ارسال شده و پس از تایید ابلاغ خواهد شد.

 

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از وزارت بهداشت، علیرضا زالی در کارگروه تحقیقات پاسخگو، دانش بنیان و اشتغال آفرین در حاشیه اجلاس روسای دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی کشور اظهار داشت: در این کارگروه بر تبیین سیاست های جدید تحقیقات و فناوری و برنامه تحولی تحقیقات مبتنی بر ۸ ماده، تاکید شد. در برنامه تحولی تحقیقات، نقش آفرینی شرکت های دانش بنیان از سال گذشته دیده شده اند که خوشبختانه نامگذاری سال جدید به این مساله کمک می کند.

وی با اشاره به این‌که ارکان سودمندی، اثربخشی و کارآیی باید در راستای تحقیقات پاسخگو مورد توجه قرار گیرد، اظهار داشت: نیازهای کشور در حوزه تحقیقات فهرست شده و پژوهش ها بر اساس آن اولویت گذاری خواهد شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اعلام اینکه تاکنون ۷۵ هزار مقاله و ۲۲ هزار پایان نامه منتشر شده ولی خروجی آن حدود ۲ هزار و ۴۰۰ محصول بوده است، گفت: این میزان محصول به نسبت مقالات و پایان نامه ها خیلی کم است و در این زمینه از دنیا عقب هستیم.

وی تاکید کرد: برای تبدیل شدن پژوهش‌ها به محصول باید راه های میان بُر را انتخاب کنیم. در این راستا ۲۰ برابر شدن خدمات دانش  بنیان و ۱۰ برابر شدن تولیدات پژوهش محور هدفگذاری شده است.

زالی بیان داشت: ایجاد فرصت های مطالعاتیِ صنعتی برای اعضای هیات علمی، محصول محور کردن پایان نامه‌ها، توجه به مارکتینگ و پشتیبانی از طرح های حوزه غذا و دارو مباحث دیگر مطرح شده در کارگروه بود.

 
 
روابط عمومی اتحادیه انجمن‌های علمي گروه حقوق ایران
تاریخ انتشار: 1401/03/01 - 17:13
شناسنامه انجمن

اتحاديه انجمن هاي علمي گروه حقوق ايران

The Union of Scientific Associations of Iran Law Group

 
طراحی و اجرا : شرکت آداک